17.2.11

Terracotta

(English below) / (En Français ci-dessous)

Annem ve babam kolay kolay hiçbir şeyi atamazlar, o yüzden biraz şanslı sayılıyorum sanırım. Gençlik zamanlarından kalma giysilerin çoğunu ve sağlam olanlarını saklamışlar. O giysilerin hepsini kendi gardrbuma dahil ettim. Bir de "anneme artık olmayanlar" adlı yeni bir kategori de oluştu evde. Vintage'dan ziyade en fazla 10 yıllık, bana tam oturan birkaç parça giysi daha :) Ben de onları sahiplendim, eşyaları atma/birine verme konusunda genetik olarak zayıflıklarım var sanırım. Bu süveter de anneme artık olmamaya başlamıştı. Ben de 70li yıllardan ilham alarak değerlendirdim :)

Süveter: İpekyol / Gömlek: Tally Weijl / Hırka: Kaia / Etek: Çok eskiden (ortaokul? belki:) / Ayakkabı: Beta / Kolye: Koton / Çanta: Vintage Gucci

----------------------------------------------------------------------------------

I am kind of lucky, because my parents have difficulties in throwing away the old stuff. They kept all the clothes they wore when they were young. I carried all these clothes directly to my wardrobe. Another thing is that there is a new category in our house: “clothes that don’t fit to mom anymore”. They’re not that vintage, 10 years old at most and fits well to me :) I grabbed them either. I think I have difficulties by genetically in throwing something away. This sweater doesn’t fit to mom also. I used it with the inspiration from 70s :)

Sweater: Ipekyol / Shirt: Tally Weijl / Cardigan: Kaia / Skirt: very old (middle school? maybe:) / Shoes: Beta / Necklace: Koton / Bag: Vintage Gucci

----------------------------------------------------------------------------------
Je suis un peu chanceuse, parce que mes parents ont du mal à jeter les vieux trucs. Ils ont conservé tous les vêtements qu'ils portaient quand ils étaient jeunes. J'ai porté tous ces vêtements directement à ma garde-robe. Une autre chose, il ya une nouvelle catégorie dans notre maison: "les vêtements qui ne sont plus à la taille de ma mere. Ils ne sont pas ce "vintage", 10 ans au plus et la même taille que la mienne:) Je les ai prises pour moi. Je pense que j'ai des difficultés génétiquement de jeter les choses. Ce sweater n'est pas à taille de ma mere aussi. Je l'ai utilisé avec l'inspiration de les années 70 :)

Sweater: Ipekyol / Chemise: Tally Weijl / Cardigan: Kaia / Jupe: (collège, peut-être?:) très vieux / Chaussures: Beta / Collier: Koton / Bag: Vintage Gucci

Terracotta 3

Terracotta 2

Terracotta 1

9 comments:

beijaa vintage said...

hımm oldukça hoş bir kombin olmuş:)
eskileri atamama konusunda benim de zaafım var :)

wardrobeexperience said...

lucky girl. my mum gave nearly everything away. ...there are still some pieces i can remember very well, they would really look great with my wardrobe.
love the bag.

http://wardrobexperience.blogspot.com

wardrobeexperience said...

i forgot... i'm following now!

http://wardrobexperience.blogspot.com

Anonymous said...

fotoğrafları kim çekiyor?

ASLI - BB said...

Tuna :)

deniz saatçioğlu said...

Fotoğraflar harika gerçekten. Bayağı iyi bir makineyle çekiliyor olmalılar. Kıyafet de süper, ancak kaşların böyle çatılması (cık cık cık) çok tehlikeli, ilerde botoks falan istemiyorsak, bu tip hareketlerden mümkün olduğu kadar kaçınmamız lazım :))

ASLI - BB said...

teşekkür ederim :) / thank you :)

ASLI - BB said...

teşekkürler, güneş gözlüğü ile bile dayanamayacağım bir güneş çıkınca kaşları da çatmak durumunda kaldım :(

thechyrelgomez said...

i think i saw you in chictopia. lovely top. :)

come visit my blog if you have time. :)